• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Forum İstanbul Buz Müzesi Magic Ice

Büyük şehirlerde insanların boş vakitlerinde en çok yaptıkları şey sanırım büyük alışveriş merkezlerini gezmektir. Bu geziler ihtiyaçlarımızı karşılamak açısından ne kadar faydalı olsa da eğlenmek açısından bir süre sonra son derece sıkıcı hale gelebilir. Üstelik sırf sıkıntıdan ihtiyaç dışı alışveriş yapmakta hepimizin sonradan ziyadesiyle canını sıkacak bir olaydır. Bu sıkıntıyı gören ve bilen büyük alışveriş merkezleri, daha fazla kişiyi  kendilerine çekebilmek için bünyelerinde eğlence alanları barındırmakta, eğlence alanında hizmet veren oluşumlar da büyük alışveriş merkezlerinin bünyesinde olmayı daha çok ziyaretçi çekmek açısından tercih etmektedirler.
 
İstanbul’da içinde birçok ilginç eğlence ve spor alanı bulunduran büyük alışveriş merkezi bulunmasına rağmen sanıyorum ki bunların en ilginci, içinde kocaman bir snowpark barındıran Beylikdüzü Torium alışveriş merkezi ve bünyesinde Türkiye'nin ilk ve tek dev akvaryumu Turquazoo ve Buz müzesi Magic Ice'ı barındıran Bayrampaşa Forum İstanbul alışveriş merkezidir. Henüz Torium snowpark'ı görüp sizlerle paylaşamadık ama dev akvaryum Turquazoo'yu daha önce ziyaret etmiş, fotoğraflamış ve sizlerle Seyahat sitemizin İstanbul'da kış bölümünde paylaşmıştık. Şimdi de yine Bayrampaşa Forum İstanbul bünyesinde yer alan buz müzesi Magic Ice'ı ziyaret ettik ve bu gezimizi sizlerle paylaşmak istedik.

Öncelikle Magic Ice'ın ulaşımından bahsedelim. Buz müzesi Magic Ice Forum İstanbul bünyesinde yer aldığından ve Bayrampaşa Forum İstanbul'un içinden metro geçtiğinden İstanbul'un neresinde olursanız metro üzerinden yeterince aktarma yaparak Forum İstanbul'a gayet rahat ulaşabilirsiniz.
Hatırlatmakta fayda var; İstanbul'un metro haritasına bütün metro girişlerinde ve altta linki yer alan siteden ulaşabilirsiniz.

http://www.istanbul-ulasim.com.tr/

Buz müzesi Magic Ice'ın giriş fiyatları; Yetişkinler için: 20 TL, Öğrenci ve 65 yaş üzeri için: 15 TL.
Buz Müzesi Magic Ice ile bilgi alabilmek için web sitesi: http://www.magicice.com.tr/
( Maalesef site içerinde görebilecekleriniz ve konsept hakkında çok fazla bilgi 
bulunmuyor. )
Buz Müzesi Magic Ice ile bilgi alabilmek için telefon: 0 212 640 04 40

Genel bilgilerimizi verdikten sonra size gezip gördüklerimizi, gözlemlerimizi anlatalım. Buz Müzesi Magic Ice 2010 yılının Nisan ayının 23 ünde açıldı ve Bu yıl 23 Nisanda konseptini değiştirerek bünyesinde farklı heykellere yer verdi. Yani müzeyi 23 Nisan 2010 ve 23 Nisan 2011 tarihleri arasında ziyaret ettiyseniz bir kez daha ziyaret edebilir ve geçen yıldan farklı buzdan heykeller görebilirsiniz.
Dünya'da ılıman iklimli bir ülkede ilk defa kurulan Magic Ice buz müzesi'nde sıcaklık -5 derece olduğundan içeri girerken üşümemeniz için ( daha doğrusu donmamanız için) size özel başlığı ve eldivenleri olan buz mavisi şahane bir pelerin giydiriyorlar.

Magic Ice Buz Müzesi Kıyafet

Daha sonra şöyle bir girişteki odaları dolaşıp bankaların kasa kapılarını anımsatan iki kapıdan geçip Buz müzesi Magic Ice'a giriyorsunuz. Girer girmezde kendinizi kutuplara gitmişsiniz gibi hissetmeniz olasıdır. Müzenin tasarımı ve ışıklandırması gerçekten ortama çok fantastik bir hava katıyor.

Buz Müzesi Magic Ice

Buz müzesi Magic Ice'ın içinde fotoğraf çekmek yasak ama müzenin fotoğraf hizmeti bulunuyor. Her ne kadar Kültür Bakanlığı'nın ''Özel Kültür Projesi'' olarak desteklediği bir projede olsa kar amaçlı kurulan Magic Ice'ta fotoğraf çektirmenin ücreti düğün ve nikah fotoğrafçılarına eşdeğerde sayılabilir. Yani oldukça pahalı.

Buz Müzesi Magic Ice

İçeride bir sürü hayvanın, Viking savaşçılarının, Viking gemilerinin buzdan heykellerini görebilir. Buzdan masalarda oturabilir, hatta buzdan bir odada (Magic Ice Buz Oda) sıcak ve rahat bir yatakta mini bar ve televizyon eşliğinde bir gece bile geçirebilirsiniz. Bu harika deneyimi yaşayıp, tüm heykelleri gördükten sonra çıkışa yakın size buzdan yapılmış bir barda buzdan bardaklarda sunulan meyve suları da oldukça hoş. Gerçi -5 derecede kim buzdan bardaklarda bir şey içmek ister bilemiyoruz ama zaten bu ikramın amacı Magic Ice buz müzesinin bir başka hizmetini, Buz ürünlerini, buz bardak ve buz tabaklarını tanıtmak.

Buz Müzesi Magic Ice

Bütün bu güzel heykelleri sergilemesinin yanı sıra Magic Ice buz müzesi, eğer sizde böyle harika buzdan heykeller yapmaya heves ederseniz, Buz heykeltıraşlık kursları da veriyor.


Buz Müzesi Magic Ice

Çıkış kapısına ulaştıktan sonra şirin ve sıcak buz mavisi pelerininizi görevliye teslim edip Magic Ice hediyelik eşya mağazasını gezebilir hatta burada içeride çektirmiş olduğunuz fotoğrafları puzzle, saat, anahtarlık, t-shirt gibi birçok ürünün üstüne bastırabilirsiniz.

Buz Müzesi Magic Ice Bizim Magic Ice buz müzesine dair gözlemlerimiz bu kadar. Bizim için kısa ama ziyadesiyle ilginç ve eğlenceli bir deneyim oldu. Darısı görmeyenlerin başına...


Yorumlar - Yorum YazZiyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret595539
Seyahat Valizi Search
Özel Arama