• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Forum İstanbul Turkuazoo Akvaryum

Turkuazoo Web Sitesi: http://www.turkuazoo.com/tr/dsy/index.html#/anasayfa/giris

İstanbul Forum AVM bünyesinde bulunan Türkiye'nin en büyük akvaryum'u Turkuazoo'yu ziyaret ettik. Dünya da bir alışveriş merkezinin içinde bu büyüklükte bir akvaryum bildiğimiz kadarıyla sadece Forum İstanbul AVM de bulunuyor. 17 milyon Avro harcanarak inşaa edilen Turkuazoo 8000 m2lik alanı, 80 m'lik su altı tüneli, 10000 farklı su altı türü ve 25000 canlı ile gerçekten dev bir akvaryum.
Burada farklı cinslerden büyük köpek balıkları, vatozlar, orfozlar, deniz yılanları, çeşit çeşit amazon balıkları, deniz atları ve dünyanın birçok köşesinden birçok deniz canlısını görme imkanı bulduk. Hem de bir akvaryumda. Tüm deniz canlıları burnunuzun dibinde ama sizin ne tüp ile dalış yapmanıza, ne ıslanmanıza, ne de bu canlılardan tehlikeli olanlardan korkmanıza gerek yok. 
Turkuazoo, su altı yaşamını incelemek için tam bir lüks. Bilet fiyatlarına gelince üstteki linke tıklarsanız Turkuazoo'nun kendi sitesinde hem bilet fiyatları, hem yapılan organizasyonlar hem de sergilenen canlı türleri ile ilgili gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz.
Tabiki siz çoktan gidip görmüşsünüzdür veya gidip göreceksinizdir ama biz yine de sizlerle yaşadığımız anları fotoğraflarımızla paylaşmak istiyoruz. Aşağıda bulunan resimlerimizin herhangi birine tıklayarak dev akvaryum Turkuazoo'ya girebilirsiniz.

Turkuazoo Köpek Balığı

Turkuazoo Resif

Turkuazoo Resif


Yorumlar - Yorum YazZiyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret595539
Seyahat Valizi Search
Özel Arama