• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Medrano Sirki

Medrano Sirki Web Sitesi: http://www.medranosirki.com/index.html

Bu yazımızda size, kış, yaz fark etmeden gidilebilecek, özellikle çocuklar için unutulmayacak bir deneyim olabilecek harika bir organizasyondan, Medrano sirkinden bahsetmek istiyoruz. Bu yıl ve geçen yıllarda ülkemizin birçok şehrinde gördüğümüz dünyaca ünlü Medrano sirkinden ve orada yaşadıklarımızdan bahsedeceğiz. Ne derler, yediğimiz, içtiğimiz bizim olsun, biz size gördüklerimizi anlatalım.

Medrano Sirki
 

Ben 30'lu yaşların üstünde biri olarak hayatımda ilk defa bu sene sirke gittiğimi belirtmek isterim. Bir köyde büyümüş olan annemin bile küçükken sirke gitmiş olması ve bize büyüdüğümüz süre boyunca bunu ballandırarak anlatması fakat buna rağmen nedendir bilinmez bir türlü sirke gidememiş olmamız sanırım ülkemizde bu tip organizasyonların çok yaygın olmayışındandır. Son 4,5 yıldır İstanbul da dünyaca ünlü sirk duyurularını daha sık gördüğümüz de bir gerçek ama Medrano sirkini seyretmek ancak bu yıla, üstelik İstanbul da değil, Adapazarı’nda nasip oldu. Medrano Sirkinin duyurularını Eylül başından beri İstanbul'un birçok yerinde görmemize rağmen, ancak kız kardeşim 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatilinde böyle bir organizasyon yapınca seyredebildik.

Medrano Sirki

Öncelikle bu güzel organizasyon hakkında 1,2 genel fikrimi iletmek istiyorum. Eğer çocuklarınız veya yeğenleriniz varsa ve onlara unutamayacakları bir gün yaşatmak istiyorsanız, Medrano sirki sizin için doğru adres. Eğer
iyi vakit geçirmek, biraz gülmek, biraz hayran olmak istiyorsanız da Medrano sirki sizin için doğru adres. Ama hayvanların nasıl şartlandırıldıklarını, fizik kurallarını, eğitim temellerini bilen ve sorgulayıcı bir yetişkin için Medrano Sirki kesinlikle büyüleyici bir adres olmayacaktır. Yine de biz gittik, seyrettik, artık bizimde annemize ballandırarak anlatabileceğimiz bir sirk deneyimiz oldu. Büyülenmemiş olabiliriz ama çok güldük ve çok eğlendik ve şimdi gördüklerimizi sizinle paylaşmak istiyoruz.

Medrano Sirki

Çadır düzeni: İnternetten veya bilet satış noktalarından bilet almaya çalışırsanız da görebileceğiniz gibi, Çadırda oturma düzeni tamamen yuvarlak bir amfi tiyatro düzeninde. Çadırda A ve B bölgelerinden bilet almak en
mantıklısı çünkü bütün gösteri A bölgesinin önünde sergileniyor. C bölgesi oldukça arkada kalmasına rağmen nedense biletleri, B bölgesi ile aynı fiyatta. Birde hemen sahne'nin etrafında, sahneye oldukça yakın loca sandalyeleri bulunuyor. En yüksek fiyat loca fiyatı, Aman dikkat edin, paraya kıyıp loca'dan bilet alabilirsiniz ama sahnenin arka tarafında, C bölgesine yakın olan bir loca diğer bölmelerden seyir açısından daha kötü olacaktır.  Loca'dan sonra en yüksek fiyat sahnenin tam karşısına, A bölgesine ait. Geri kalan her yer aynı fiyatta. Bilet ücretleri oldukça uygun. 20TL ile 30 TL civarında değişiyor.
 

Gelelim gösterilerimize;

Denge Gösterisi:
Yorum: Gösterinin kapanışındaki Motosiklet gösterisinden sonra Adrenalin seviyesi en yüksek gösteri denge gösterisi.

Medrano Sirki Medrano Sirki

İspanyol Gösteri Atları:
Yorum: Görsel olarak harika bir gösteriydi. Özellikle atların sahne kenarına ayaklarını kaldırıp seyircileri selamlaması oldukça etkili bir sunum.

Medrano Sirki

İpte Dans Gösterisi:

Medrano Sirki Medrano Sirki

Medrano Sirki               Medrano Sirki

Sevimli Köpekler:
Yorum: Özellikle çocukların ve köpek severlerin çok hoşlanacağı bir gösteri. Minik köpeklerin eğitmenlerinin yönlendirmesi ile yaptığı sevimli hareketlere inanamayacaksınız.

Medrano Sirki

Tavandan sarkan kumaşla dans:

Medrano Sirki  Medrano Sirki

Bengal Kaplanları:
Yorum: Bu gösteri Medrano sirkinin en heyecanlı olması gereken gösterisi. Daha gösteri başlamadan sahne etrafını saran demir kafes ile kaplanların gözünü alacağından dolayı fotoğraf makinelerinin flaşlarının
kapatılması gibi önlemler epey bir gerginlik ve heyecan yaratmasına rağmen açıkçası biz, eğitmenin yönlendirmelerine bu kadar uyan kaplanların tehlikeli olabileceğine o kadar da inanamadık. Tehlike olup olmamaları ve harika gösterilerini bir yana bıraksak bile kaplanları bu kadar yakından görmek hem çok estetik hem de çok hayranlık uyandırıcı bir deneyim.

Medrano Sirki

Medrano Sirki  

Yetenekli Papağanlar:
Yorum: Hem papağanların yetenekleri hem de mükemmel renkleri ile bu gösteri benim bütün Medrano sirki gösterisi boyunca en çok kalbimi kazanan gösterisi oldu. Özellikle harika canlı mavi renkte bir papağan'ın
uçması için içimden dua ettiğimi hatırlıyorum. Neyse ki dualarım cevapsız kalmadı. Bi papağan da bu kadar güzel renkler, bu kadar büyük kanat ve kuyruk sık rastlanan bir şey değil.

Medrano Sirki

Palyaço:
Yorum: İki gösteri arasında sahne temizliği ve diğer gösterinin sahne hazırlıkları esnasında sahneye çıkan sevimli palyaçomuz bubu, özellikleri çocukları epey bir eğlendirdi. Tam bu çocuklarda ille bu palyaço'ya gülerler,
ne var bu kadar gülecek derken benim de bi kahkaha patlatmama sebep olan palyaço bubu'nun seyircilerin arasından 4 kişiyi seçerek yaptığı bir gösteriden bahsetmek lazım. Alttaki resimde de ayrıntılı göreceğiniz gösteride 4 yetişkin erkeği birbirlerine 90 derece sırtları dönük olacak şekilde taburelere oturtan bubu, daha sonra bu seyircileri birbirlerinin dizlerinin üzerine yatırdı. 4 kişi de kafasını diğerinin dizine koyunca alttaki tüm sandalyeleri çekti ve 4 kişi bu şekilde dengede kaldı. Eğer ortamda bu işin sırrını bilen yoksa arkadaş toplantılarda uyguladığınızda dikkatleri üzerinize çekebileceğiniz bir gösteri olur diye düşünüyoruz.

Medrano Sirki

Şempanzeler:

Medrano Sirki         Medrano Sirki

Motor Show:
Yorum: Medrano Sirki'nin tartışmasız adrenalin seviyesi en yüksek gösterisi. Sanırız bu sebepten de finalde yer alıyor. Bu gösteriyi hayranlık ve istemsiz hayranlık çığlıkları ile izledik. Her ne kadar bu işin fizik kurallarını
bilseniz de bir anlık, bir saliselik bir hareketin her şeyi felakete sürükleyeceğini de biliyorsunuz. 4 motosikletin bir kafes içinde son sürat birbirine çarpmadan 360 derece dönüp durması kesinlikle görülmesi gereken bir olay.

Medrano Sirki

Medrano Sirki

Ve burada bahsetmediğimiz jonglör gösterisi, palyaço gösterileri için siz en iyisi bir bilet alın ve Medrano Sirkini seyredin.


Yorumlar - Yorum YazZiyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret595539
Seyahat Valizi Search
Özel Arama